Podruhé rozhodlo až prodloužení. Spasitel nosí jméno Lakatoš

01. 04. 2017

I napodruhé ale liberečtí hokejisté dokázali vyhrát a v semifinálové sérii s Chomutovem vedou už 2:0. V prodloužení Tygry spasil mladík Lakatoš.

Oba týmy si však byly vědomy, že nechat si ujet sériový vlak hned v jejím počátku by mohlo přinést minimálně značné komplikace a úbytek sil s ohledem na finálovou sérii.

A tak se začalo směrem dopředu trochu volněji. Prvořadým cílem bylo neinkasovat.

První větší šanci duelu měl Vladimír Růžička. Jeho pirátský projektil jen těsně minul klec, ve které byl Tygr Ján Lašák.

Následovala pasáž několika vyloučení, která kouskovala hru, žádnou velkou brankovou příležitost ale kupodivu nepřinesla. Až ve dvanácté minutě se blýskl chomutovský brankář Laco.

Když už se zdálo, že první třetina gólovou radost nepřinese, zaúřadoval v 19. minutě poprvé Dominik Lakatoš. Mládežnický reprezentant se dobře zorientoval ve skrumáži před brankou a dokázal protlačit puk za brankáře Laca – 1:0.

Slovenský gólman v chomutovské brance hrál v sobotu jednu z hlavních rolí. Na začátku druhé třetiny by se ale radši vypařil jak pára nad hrncem. Svou chybnou rozehrávkou totiž doslova namazal Liberci na druhý gól, jehož autorství patří Radivojevičovi.

A pak začali být Tygři aktivní až moc. Hned dvě šelmy byly poslány hlavním sudím za mříže na trestnou lavici. Jenže Piráti si s dvojnásobnou přesilovkou nevěděli rady. Skvělý defenzivní blok Liberce těžkou situaci úctyhodně ustál. A pochopitelně ho to i nakoplo.

V čase 27:31 Vladimír Svačina přesným švihem propálil Laca a zvýšil na 3:0. Zdálo se, že rozebraný Chomutov bude na odpis. Jenže zdání mnohdy klame. Ve 37. minutě, kdy domácí jasně ovládali zápas, ujel Michal Vondrka a střelou k tyči překvapil Lašáka v liberecké bráně – 3:1. Tento stav platil i po čtyřiceti odehraných minutách.

Nepříjemnosti v poslední dvacetiminutovce

Poslední část byla z pohledu hostů buď, anebo. Vrhli všechny síly do útoku a doufali, že ze zápasu ještě udělají drama. Dokázali to. V čase 48:48 napřáhl od modré Valach a div že jeho bomba neprotrhla síťku v brance – 3:2.

Za necelé tři minuty se začínalo od nuly. Tuhle branku si za rámeček Lašák určitě nedá, Kämpfem vyslaný puk mu propadl mezi betony a chomutovský střelec tak stanovil účet po šedesáti minutách.

Dramatickou zápletku rozhodl ten, který ji zahájil. Předbrankový prostor je doménou Dominika Lakatoše. Dokázal zužitkovat Jelínkův pas a svým druhým gólem v zápase zajistil Tygrům druhý zářez do semifinálové pažby. Tahle série bude ovšem ještě hodně napínavá.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.