Konečně to vyšlo! Tygři otočili duel v Plzni a postupují do semifinále

Dle papírových předpokladů to měla být série z řady těch snazších. Liberečtí hokejisté s ambicemi na ligový primát vyzvali Plzeň, které patřilo po základní části až deváté místo. Jenže ne nadarmo se říká, že play-off je vlastně jiná soutěž. K postupu přes houževnaté Západočechy potřebovali Pešánovi svěřenci šest zápasů. Dokázali se probojovat dál, pořádně se na to ale nadřeli.

Plzeň už de facto neměla co ztratit. Samotný postup do čtvrtfinále pro ni byl letošním úspěchem a bez nadsázky lze tvrdit, že zároveň maximem. Sezonní peripetie, které Indiány postihly a kvůli nimž se do posledního kola základní části strachovali o účast ve vyřazovacích bojích, nakonec dobře dopadly.

V předkole visel nad Čihákovou družinou ve třech zápasech pomyslný Damoklův meč. Tehdy situaci zvládli. Tentokrát už silným Tygrům podlehli.

Ve vyřazovacích bojích ubývají síly neskutečně rychle. Proto je důležité s nimi hospodařit rozumně. I to byla motivace Liberce k tomu ukončit tuhle náročnou sérii v pátek a vyhnout se tak nervy drásajícímu dramatu v neděli. Klíčem k úspěchu měla být zodpovědná hra směrem odzadu. A přesně s ní Tygři na soupeře vyrukovali.

Jenže Indiáni už neměli co ztratit, a tak se do toho opřeli se vší parádou. Hned v sedmé minutě nastřelili tyč. O čtyři minuty později už Ondřej Kratěna rozjásal ochozy a poslal Škodovku do vedení. Jenže to vydrželo domácím jen necelé tři minuty.

Adam Dlouhý z mezikruží vyrovnal a začínalo se od nuly. Poslední slovo měla v první periodě znovu indiánská parta. V přesilovce pěti proti třem se těsně před první sirénou prosadil veterán Petr Kadlec a zajistil tak otočení výsledku ve prospěch domácích.

Úvod druhé třetiny přinesl znovu atraktivní podívanou. Nejprve Radivojevič srovnal na 2:2. Pak se nechal vyloučit Bartovič.

A chvilku po jeho návratu na led znovu domácí vedli, tentokrát se prosadil Preisinger. Definitivní zlom nastal chviličku po polovině zápasu.

Jan Ordoš vyrovnal na 3:3 a od té doby už měl Liberec duel ve své režii. Tedy minimálně z výsledkového pohledu. Za dvě minuty totiž Bartovič švihem vyzkoušel pozornost Machovského, ten ale nejspíš puk neviděl a Liberec poprvé v zápase vedl.

Závěrečnou dvacetiminutovku začínali hosté přesilovou hrou pět na tři. Jedinečnou šanci na zápasový trhák ale nevyužili. To se jim podařilo paradoxně až poté. Vantuch puk šikovně ztečoval a Machovský se mohl jen ohlížet – 3:5.

Plzeň otevřela hru. Vrhla všechny síly do útoku. Ovšem dokázala pouze snížit. Jakub Lev dvě minuty a deset sekund před koncem vypálil a doslova prorval vše, co mu stálo v cestě. Nikdo další už na něj ale navázat nedokázal. Severočeši vedení 5:4 udrželi, sérii ovládli v poměru 4:2 a mohou se těšit na semifinále. V něm vyzvou Chomutov, který překvapivě vyřadil Třinec.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.