Tygři mají mečbol. Od semifinále je dělí jediná výhra

Zvládli to. Liberečtí hokejisté se po nedělní prohře v Plzni dokázali rychle oklepat z nepovedeného zápasu a možná rozhodující čtvrtý duel zcela opanovali. Díky tomu tak mají k dispozici hned tři semifinálové mečboly. K postupu do další fáze jim schází jedna jediná výhra.

Bílí Tygři si byli dobře vědomi skutečnosti, že jakmile by prohráli v Plzni i podruhé, „na koni“ by najednou byli Indiáni. A ti už proti Vítkovicím ukázali, že si i ve zdánlivě neřešitelné situaci umí poradit.

Jenže duel s pořadovým číslem čtyři měl jasného vládce. Severočeši od začátku zabrali a dokazovali, že ne nadarmo to byli právě oni, kdo opanoval základní část a kdo zároveň obhajuje mistrovský titul.

Valský sice ve třetí minutě neuspěl, o dvě minuty později už ale hosté jásali. Vladimír Svačina dostal nabito do mezikruží a ranou z první otevřel skóre zápasu – 0:1.

Tygři byli jako nakrmení syrovým masem. Najednou překypovali energií a chutí do hry. V čase 10:45 se nechal vyloučit domácí Preisinger. V následné přesilovce Bulíř našel pasem Petra Jelínka a díky jeho šikovné teči vedli šelmy zpod Ještědu 2:0.

I ve zbytku první periody to vypadalo, že si plzeňská defenziva udělala den otevřených dveří. Další gól už ale Liberec nepřidal.

A když se 40 sekund před první sirénou neprosadil ani domácí Indrák proti Willovi, který nahradil v brance Lašáka, jenže chytal v prvních třech duelech, odcházeli domácí do šatny zkroušení a s dvougólovým mankem.

Druhá třetina dělala radost fanouškům defenzivy. Oba celky se zaměřily především na zodpovědnou práci směrem dozadu. Ubylo šancí, přibylo soubojů.

Za zmínku stojí snad jen Stachova šance na jedné a Bližňákův pokus na druhé straně. Nic z toho gólem neskončilo, skóre zůstalo nezměněné.

V poslední třetině rozhodla plzeňská nedisciplinovanost. Škodovka měla dva vyloučené hráče na trestné lavici. S takovým mankem se proti tak silnému týmu, jakým Liberec bezesporu je, hraje velmi těžko. V přesilové hře pěti proti třem a zároveň čase 42:46 Branko Radivojevič vypálil a prostřelil Machovského potřetí.

Pak už to bylo z pohledu Indiánů vabank. Buď, anebo. Otevřeli hru, ani tak si ale výrazné šance nevytvářeli. Liberec hrál odzadu opravdu perfektně. Posledním úspěšným střelcem se stal mladík Dominik Lakatoš, který v 54. minutě tečí využil další přesilovou hru Tygrů a zároveň tak pečetil výhru Liberce v poměru 4:0.

Nyní už Severočechům chybí k postupu do semifinále jediné vítězství. To mohou získat v příštím domácím zápase.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.