VIDEO: Jezevec spadl do studny, ze čtyřmetrové hloubky ho vytáhli ve vaku  03. 06. 2019

Smolný den si vybral jezevec, který při své cestě zaniklou osadou Havraní v Libereckém kraji přehlédl odkrytou studnu, do které spadl. V hloubce čtyř metrů musel počkat do chvíle, než ho vytáhli přivolaní hasiči.

První červnová neděle mohla být i vůbec posledním dnem pro jezevce, který při své vycházce uvízl ve studni v zaniklé osadě Havraní, části obce Novosedlo na Českolipsku. A na pomoc mu tak kolem půl desáté přispěchali hasiči. 

Jezevec uvízl ve studni, která byla hluboká 4 metry. „Po příjezdu jednotek na bod setkání bylo průzkumem zjištěno, že místo události není dostupné pro cisternu. Následoval přesun lezecké skupiny a jejího vybavení k místu události pomocí velitelského automobilu Škoda Yeti," popsal velitel zásahu hasičů Jan Jech.

„Lezecká skupina provedla vyvázání kotevních bodů a následné spuštění člena lezecké skupiny na dno studny. Hasiči zvíře opatrně odchytili do speciálního vaku a po vytažení ho vypustili do volné přírody," sdělil Jech.

Po ukončení záchranných prací hasiči provizorně zakryli studnu pomocí dřevěných klád. Po sbalení lezeckého materiálu se jednotky vrátily zpět na základnu.
Autor: ) ( red


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: