Turisté věnovali Liberecku šťastnou sedmičku. Nejvíc cizinců přijíždí z Německa  Liberec
  20.02.2019

Na sedmém místě mezi oblíbenými cíli republiky se podle zjištění Českého statistického úřadu umístil Liberecký kraj. V roce 2018 tam přespalo přes 400 tisíc turistů. Celkem jich alespoň na jeden den do kraje dorazilo více než milion.

Skoro polovina hostů, kteří na Liberecku přespávali, pochází z tuzemska. Statistický úřad uvádí, že přes noc v kraji zůstalo 404 378 lidí. Více než 211 tisíc pak připadá na zahraniční turisty.

49,4 procent z nich bylo Němců, nechybí ale ani návštěvníci z Polska, Slovenska či Nizozemska. „Z ročních výsledků statistického úřadu vyplývá, že se Libereckému kraji dařilo. Celkový počet hostů překročil poprvé od roku 2012 hranici milionu návštěvníků, celkem jich bylo 1 005 093. Hosté zde také zůstávali déle,“ pochvalovala si krajská radní Květa Vinklátová.

V průměru se návštěvníci, kteří vyrazili za krásami LIberecka a nocovali tam, se v kraji zdrželi na tři noci a čtyři dny.

Meziročně vzrostl v LIbereckém kraji počet turistů o 70 tisíc. Nahrává tomu i fakt, že Česko je ve světě vnímané jako bezpečná země. Pozitivní vliv má i dobrá ekonomická situace lidí, která jim umožňuje utrácet peníze za cestování. Autor: Petr Jindra
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: