Šestiletá dívka spadla z lanovky v Harrachově, těžce se zranila. Policie hledá svědky

Šestiletá dívka spadla z výšky asi osmi metrů. Zdroj: Ilustrační foto

  Liberec
  06.01.2019

Víkendové lyžování skončilo vážným zraněním pro šestiletou dívku. Ta v sobotu ráno spadla z lanové dráhy Delta ve výšce asi osmi metrů, vedoucí na Čertovu horu v Harrachově. Tam cestovala se svojí babičkou. Společně s nimi na čtyřsedačce cestoval i cizinec, kterého nyní, stejně jako další svědky, hledá policie.

Šestiletá dívka spadla z lanovky vedoucí na Čertovu horu v Harrachově v sobotu kolem půl desáté ráno. "Dívka přitom utrpěla velmi závažná zranění, se kterými ji zdravotníci zdravotnické záchranné služby transportovali na dětské traumacentrum nemocnice v Praze," uvedla mluvčí policistů Libereckého kraje Ivana Baláková.

Dívenka byla na lanové dráze v doprovodu své babičky. V okamžiku pádu seděla na čtyřsedačce společně s babičkou a neznámým cizincem. "Jeho svědectví by nám mohlo významně pomoci. Zatím se nám k němu bohužel nepodařilo zjistit žádné bližší informace," dodala mluvčí policie.

A policisté by uvítali i svědectví dalších lidí. "Žádáme o pomoc i další případné svědky, kteří pád dívenky z osmimetrové výšky lanovky zaregistrovali. Došlo k němu mezi 3. a 4. sloupem lanové dráhy," vyzvala mluvčí policie.

Za účelem získání svědectví k nešťastné události policisté v Harrachově vylepují i výzvu se žádostí o pomoc v českém, německém, anglickém  polském jazyce.

"Svědci mohou kontaktovat bezplatnou tísňovou linku 158 nebo kteroukoliv služebnu policie," dodala Baláková. 


Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: