Devět pacientů z Frýdlantu dostalo otravu krve. Zachraňovat je museli v liberecké krajské nemocnici

Osm pacientů, kteří prodělali operaci ve Frýdlantu, skončilo s problémy v liberecké nemocnici. Zdroj: kraj-lbc.cz

  Liberec
  29.11.2018

Závažný problém řeší frýdlantská nemocnice. Hned devět pacientů, kteří zde prodělali operační zákrok, muselo být s otravou krve převezeno do krajské nemocnice v Liberci. Nikdo zatím neví, proč tomu tak je. Pochybení lékařů vedení nemocnice odmítá.

Přestože před každou z operací proběhla standardní testovací procedura přístrojů i podávaných látek, hned u devíti operovaných pacientů došlo k výraznému zhoršení zdravotního stavu a museli být převezeni do krajské nemocnice v Liberci.

„Operace prováděly různé týmy chirurgického a gynekologického oddělení, různí anesteziologové i různé sestry nemocnice ve Frýdlantu. Tímto považujeme za vysoce nepravděpodobné, že by se jednalo o selhání zdravotnického personálu. Výše uvedené skutečnosti nás vedly k tomu, že jsme podali trestní oznámení na neznámého pachatele za poškození zdraví pacientů,“ uvedla mluvčí frýdlantského zdravotnického zařízení Dita Fuchsová.

Co stálo za otravou krve pacientů, to zjistí až testy prováděné ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí, státním ústavem pro kontrolu léčiv a libereckou krajskou nemocnicí

Jak mluvčí na závěr dodala, nic podobného se v minulosti ve frýdlantské nemocnici nestalo. 


Autor: Petr Jindra

Místo události: V Úvoze 860,Frýdlant

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: