Liberecký kraj vyvěsí největší českou vlajku. Připomene sto let od založení republikyLiberecký Evropský dům bude od pondělí 29. října zdobit největší česká vlajka o rozměrech 18 x 12 metrů. Zdroj: Ilustrační foto  Liberec
  25.10.2018

Na budovu přilehlého Evropského domu vyvěsí hejtmanství Libereckého kraje největší českou vlajku o rozměrech 18 na 12 metrů. Ta má připomenout sté výročí vzniku samostatného československého státu.

Liberecký Evropský dům bude od pondělí 29. října zdobit největší česká vlajka o rozměrech 18 x 12 metrů.

„Vyvěšení největší české vlajky není jen o tom poukázat na rekordní zápis do České databanky rekordů. Smysl je mnohem hlubší. Letos si připomínáme sto let od založení samostatného československého státu. Občané kraje si mohou skrze tento symbolický akt uvědomit význam českých dějin,“ uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.    

Největší českou vlajku spatřili poprvé lidé 16. ledna na Masarykově náměstí v Pelhřimově. Váží téměř 25 kilogramů a zaujímá plochu necelých 219 čtverečních metrů. Při uvedení ji po pelhřimovském náměstí neslo dvacet studentů z místní průmyslové školy

„Vlajka nemůže být vyvěšena v den konání státního svátku, neboť je v neděli 28. října součástí programu rekordů a kuriozit pořádaného Agenturou Dobrý den v Pelhřimově. Vlajka bude dopravena do Liberce až následující den,“ řekl mluvčí Libereckého kraje Filip Trdla.

Agentura Dobrý den půjčila vlajku Libereckému kraji bezplatně. Z důvodu velikosti musel však kraj na své náklady zabezpečit kotvící systém a bezpečnostní uchycení nejen u střechy budovy Evropského domu, ale i po celém obvodu vlajky. Náklady se odhadují na 15 tisíc korun včetně demontáže a dopravy z Pelhřimova a zpět.


Autor: Svatoslav Hořínek

Místo události: U Jezu 525/4,Liberec

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: