Krkavčí skálu v babím létě zdobí barvy podzimu. Vyhlídka láká na nevšední podívanou  14. 09. 2019

Vyhlídka Krkavčí skála v Libereckém kraji láká turisty na romantické výhledy a na pestrobarevné listí. Nepřelidněný kousek Čech přitom stojí jen pár kilometrů od Semil.

Turisticky málo známých míst je po Česku hodně. Jedno takové stojí na Semilsku na sto metrů vysoké skále. Jedná se o vyhlídku Krkavčí skála, která nabízí panoramatický výhled do jizerského kaňonu, tedy na údolí Jizery, na část města Semily a na zákruty řeky směrem ke Spálovu. V období babího léta navíc poutá na pestrobarevné listí.

„Listí se barví od žluté až po temně červenou. Na dně se kroutící Jizera podtrhne atmosféru tohoto místa. Je to malá vycházka, jen pár kilometrů, ale je to určitě dobrý tip na víkendový výlet s rodinou,“ řekla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kromě zmíněných zde turisté naleznou také zákonem chráněné vzácnější druhy rostlin a živočichů. Na prudkých svazích totiž rostou kromě smrčin zbytky polopřirozených podhorských lesů s buky, javory a jedlemi.

Na vyhlídku se turisté dostanou jízdou asi čtyři kilometry po silnici od Semil na Železný Brod, zde se cesta kříží s turistickou značkou vedoucí ke skále.

Krkavčí skála hostila první turisty už před více než sto lety. Cestu zpřístupnil semilský Okrašlovací spolek, nadšenci pak cestu vyznačili a dodali orientační tabule. Vyhlídku slavnostně otevřeli 18. června 1905. Sloužila především na sousedské zábavy s hudbou a jako prodejní místo s občerstvením.
Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: