FOTO: Šlechtická epopej - "Poslední aristokratka" - se natáčela i na Lemberku

Poslední aristokratka se natáčela i na Liberecku. Ve filmu Jiřího Vejdělka září hlavně Hynek Čermák alias Frank. Zdroj: MML

  Liberec
  06.02.2019

Modrá krev kolující v žilách Newyorčana Franka a změna poměrů v Česku zajistí, že rodilý Američan poprvé cestuje do střední Evropy, kde mu vrátili zabavený zámek Kostka. Spolu se ženou a dcerou poprvé zjistí, jak vypadá země, kterou znali jen z vyprávění. Takový je příběh filmu, který Jiří Vejdělek natáčel také na Liberecku.

Hynek Čermák, jeden z nejpopulárnějších herců současnosti, nechybí ani ve filmu Jiřího Vejdělka Poslední aristokratka. Nejen on se tak podíval na zámek Lemberk, kde natáčení probíhalo.

„Hlavní prostředí příběhu není rozhodně všední, protože být zámeckým pánem se nepoštěstí každému. O to reálněji musí ovšem filmová Kostka vypadat. Žádný ateliér, točit budeme ve skutečných historických objektech,“ popisoval režisér Jiří Vejdělek.

Lemberk (německy Lämberg) je zámek, který vznikl přestavbou hradu v 16. století a stojí tři kilometry od Jablonného v Podještědí v okrese Liberec. Není včak jedinou památkou, která se ve filmu objeví: štáb ze z Lemberku přesunul do Buchlovic na Uherskohradišťsku, dále je čeká Rájce na Blanensku, Jaroslavice na Znojemsku a Milotice na Hodonínsku.

Hlavní hrdina Frank po příjezdu do Čech zjišťuje, v jak zuboženém stavu jeho zámek je. „Zatímco osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních let, samotní Kostkovi stojí před těžkou volbou, zda generacemi vybudované sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit Kostku zachránit,“ popisovala PR manažerka projektu Martina Reková.

Snímek přijde do kin 24. října.


Autor: Petr Jindra

Místo události: zámek Lemberk,Jablonné v Podještědí

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: