FOTO: Oprava Severočeského muzea se prodraží a jeho otevření se odsouvá

Severočeské muzeum prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Její cena se nakonec vyšplhá na 135 milionů korun. Zdroj: Liberecký kraj

  Liberec
  18.02.2019

Nepříjemnou zprávu oznámilo liberecké Severočeské muzeum. Probíhající oprava historické budovy měla původně stát 99,7 milionů korun. Nyní se ale částka vyšplhá až na 135 milionů. Špatný stav některých částí budovy totiž odborníci nemohli předpovědět.

Když stavebníci plánovali rekonstrukci libereckého mueza, nemohli tušit, nač dělníci při práci narazí. Některé části budovy navíc ani nebyly původně přístupné a nešlo ani odhadnout jejich stav.

„V době podání žádosti do dotačního programu byly navíc ceny stavebních prací na nějaké úrovni, ale od té doby značně vzrostly. Snažíme se hledat úspory a zároveň provést všechny potřebné práce. Samozřejmě nás tato situace nikterak netěší, ale nárůstu ceny nedokážeme zabránit,“ radní pro kulturu Květa Vinklátová.

Aktuální cena se tedy vyšplhala na 135 milionů korun. Dotace ze Evropské unie činí 89,5 milionu korun.

Posunutý je také termín, kdy bude rekonstrukce hotová. Původně mělo být muzeum znovu otevřeno již letos v prosinci. Nově se termín posouvá na září příštího roku. O prodloužení projektu je třeba také zažádat poskytovatele dotace.

V muzeu dochází mimo jiné k opravám výtahů, podlahy ve velkém výstavním sále, elektronické požární signalizace a zabezpečovacího systému.


Autor: Petr Jindra

Místo události: Masarykova 11,Liberec

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: