FOTO: Liberečtí hasiči jako televizní hrdinové. Na obrazovky míří unikátní dokument

Z hasičů se stanou na šest večerů hrdinové televizních obrazovek. Zdroj: HZS L kraje

  Liberec
  01.02.2019

Unikátní dokument o hasičích Libereckého kraje zmapoval jejich každodenní práci. Výsledkem intenzivního ročního kontaktu autorů dokumentu s hrdiny všedních dnů je šestidílný seriál. Krom profesionálů se bude věnovat i dobrovolníkům.

Dělat něco s nasazením vlastního života nemusí být jen pustá fráze. Důkazem toho jsou hasiči, kteří se denně musí obětovat pro druhé. Na jejich každodenní práci se tentokrát zaměřili dokumentaristé z České televize.

„Po dobu jednoho roku natáčel štáb České televize u Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje šestidílný dokumentární seriál. Lidé v něm uvidí, jak liberečtí hasiči pracují, žijí a připravují se být vždy tam, odkud ostatní utíkají,“ popisovala mluvčí sboru Pavlína Bílková.

V dokumentu diváci uvidí, co vše musí hasiči umět a ovládat, aby jim mohli pomoct v nouzi.

„V mnoha případech se dokumentaristům podařilo zachytit i provázanost profesionálních hasičů s dobrovolnými hasiči na území celého Libereckého kraje,“ dodala Bílková.

Různé budou i role jednotlivých „herců“. Lidé tak uvidí, jak se liší práce nováčka od dlouholetého technika, instruktora, velitele, operačního důstojníka či tiskové mluvčí.

Chybět nebudou ani záběry přímo z náročných zásahů, při nichž jde často o vteřiny. Hrdinové všedních dnů nesmí zaváhat ani na okamžik. Mohlo by to i je samotné ohrozit na životě.

První díl série odstartuje 6. března ve 21 hodin na programu ČT 1.


Autor: Petr Jindra

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: