Zdatní dárci krve jezdí v MHD zadarmo. „Velmi si jich vážíme,“ poděkoval náměstek primátora  Liberec
  14.01.2019

Darování nejcennější tekutiny, která je v lidském těle, je tím největším darem, jenž může člověk druhým nezištně dát. V Liberci jsou si toho dobře vědomi. Radnice se proto rozhodla všechny pravidelné dárce odměnit. Držitelé Zlatých křížů budou nadosmrti jezdit hromadnou dopravou zdarma.

Nemají nárok na finanční odměnu, přesto pravidelně chodí darovat krev. I díky tomu tak druhým zachraňují životy. Dlouholetí dárci krve teď dostanou zaslouženou odměnu za své chvályhodné počínání. Liberecká radnice jim umožní jezdit městskou hromadnou dopravou zcela zdarma.

„Velmi si vážíme oběti, kterou bezpříspěvkoví dárci krve dávají. Proto jsme se se zástupci liberecké pobočky Českého červeného kříže dohodli, že držitelům Zlatých křížů prvního, druhého i třetího stupně poděkujeme formou doživotně bezplatné městské hromadné dopravy,“ objasňoval náměstek primátora Jiří Šolc.

V tuto chvíli je v Liberci celkem 324 držitelů Zlatých křížů. Ty se dělí podle počtu odběrů. Třetí stupeň má hodnotu 80 odběrů, druhý stupeň 120 odběrů a první stupeň 160 odběrů.

 „Shodli jsme se také na tom, že držitelé Zlatých křížů by měli mít slevu na vstupenky do Divadla F. X. Šaldy, podobně jako ji mají v zoologické zahradě,“ dodal Šolc.

Škodni nezůstali ani držitelé zlaté Jánského plakety, která se uděluje za 40 odběrů. Ti mají možnost zakoupení zvýhodněné roční jízdenky na hromadnou dopravu v ceně 1800 korun.


Autor: Petr Jindra

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: