Prázdninový kalendář napoví, kde to na Liberecku o prázdninách "posviští"

Zdroj: Visit Liberec

  Liberec
  03.07. 08:00 - 31.08.2019 23:55

O prázdninách je čas na kulturu, sport, výlety i dovolenou. V Libereckém kraji se koná řada festivalů, slavností, jarmarků, kostýmovaných prohlídek, závodů či jiných událostí. Pro všechny zájemce připravilo hejtmanství na turistickém portálu Cestou necestou přehled všech akcí, kam je možné se vydat.

Zájemci jej najdou přehledně ZDE  „Liberecký kraj navštěvuje rok od roku více návštěvníků. Nejen pro ně poskytujeme servis na našem turistickém portálu a Facebooku. Místní poznávají svůj kraj, nejen vyhlášené turistické cíle, ale i méně známá místa. Města a obce se snaží pořádat řadu kulturních a sportovních akcí,“ říká Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Zájemce o sport jistě osloví například 13. a 14. července Kozákov Challenge 2019, světový pohár v downhill skateboardingu. Anebo 10. srpna běžecký závod Ještědský klasik.

Vybrané historické stavby mohou lidé navštívit již posedmé v rámci Dnů lidové architektury, které se konají o víkendu 13. a 14. července. Návštěvníky čekají komentované prohlídky, ukázky tradičních řemesel, divadelních představení či vystoupení folklorních souborů.

Rodiče a jejich ratolesti potěší řada představení - třeba 20. července Vrchlabský Jarmark pohádek ve Vrchlabí. Příznivci hudby mohou navštívit 13. července Folkový večer v Doksech nebo 9. a 10. srpna již 25. Mezinárodní jazzové dny v Dubé.

Na své si přijdou i obdivovatelé lidových tradic, kteří si 13. července na Lenfestu v Kamenickém Šenově mohou vyrobit lněné drobnosti, nebo 20. července mohou navštívit trutnovské Dny krkonošských řemesel našich předků.

Milovníci kvalitního pití mohou vyrazit na jednu z posledních akcí letní sezony, 8. ročník Vinobraní u Máchova jezera, jenž se koná 1. září. 

Sledovat prázdninové dění v kraji lze i na facebookové stránce Liberecký kraj cestou necestou, kdo chce, může sdílet své zážitky na Instagramu pod hashtagem #regionliberec a mnoho zajímavého nabízí i kanál na na Youtube, nazvaný Region Liberec.

Autor: Tinková Dana

  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: