Liberecké kurzy sebeobrany jsou plné. Ženy se tam naučí, jak se chovat v nebezpečí

Zdroj: Ilustrační foto

  Liberec
  14.09. - 26.09.2019 23:55

Městská policie Liberec chrání své občanky i prostřednictvím jejich sebevzděláváním. Nabídla jim kurzy sebeobrany zdarma, ve kterých se naučí, jak předcházet a řešit nebezpečné situace.

Liberecké ženy už se nemusí bát chodit v noci samy po městě. Zkušení lektoři jim totiž na modelových situacích ukážou, jak se efektivně bránit a poradit si v nebezpečných situacích. Městská policie Liberec vypsala pro ženy starší osmnácti let celkem čtyři samostatné kurzy sebeobrany, které budou probíhat v nedělích 14. září, 28. září, 12. října a 26. října.

„Absolvování kurzu je na vlastní nebezpečí. Kurz je zdarma,“ řekla Daniela Bušková, mluvčí liberecké policie.

Součástí kurzu si ženy vyzkouší práci s figuranty, potrénují chování v konkrétních situacích, vyslechnou teoretickou přednášku o prevenci napadení, psychologii vyjednávání, řešení krizových situací a o legislativním dopadu sebeobrany.

Zájemkyně mohly svou registraci na kurzy podávat prostřednictvím e-mailu buskova.daniela@mp.liberec.cz nebo poruba.lukas@mp.liberec.cz. Avšak liberecká policie zveřejnila 13. srpna, že díky velkému zájmu ukončila registrace.

Autor: Pinková Lucie

  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: