Liberec čeká Návrat do budoucnosti. Chybět nebude světelná šou či oslavy výročí

Severočeské muzeum v Liberci otevře brány do věže. Ostatní muzea mají připravené zajímavé aktivity. Zdroj: FB SČM v Liberci

  Liberec
  17.05. 16:00 - 13.06.2019 23:00

Dokážete si představit, že i v muzeu může být zábava? Pokud ne, Muzejní noc v Libereckém kraji je pro vyvrácení tohoto přesvědčení jako stvořená. Své brány otevře se speciálním programem nejen iQlandia, ale také věž Severočeského muzea, automuzeum Ferdinanda Porsche, jablonecké muzeum skla a bižuterie, která navíc slaví narozeniny, či vlastivědné muzeum v České Lípě.

Křižovatka Masarykovy a Vítězné ulice v Liberci se 17. května promění na náměstí plné lidí. Právě prostor mezi Severočeským muzeem, technickým muzeem a oblastní galerií bude centrálním místem, kam budou mít auta zapovězen vjezd a kde se lidé budou bavit a kochat kulturou.

„Muzejní noc se stala již tradiční, vítanou a hojně navštěvovanou kulturní akcí. Letošní rok je také 115. rokem existence Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, takže se Muzejní noc stane současně velkou oslavou tohoto výročí,“ uvedla krajská radní Květa Vinklátová.

Severočeské muzeum sice kvůli rekonstrukci brány neotevře, návštěvníkům však umožní alespoň výstup na věž. A noční výhled na Liberec se opravdu neomrzí. Jablonec čeká taktéž velká sláva. Muzeum bižuterie slaví 115 let od založení. Vratislavice nad Nisou pro změnu otevřou automuzeum Ferdinanda Porsche.

V České Lípě budou slavit až 8. června. Zde bude přístupné vlastivědné muzeum. „Během večera se představí několik dalších profesionálních i neprofesionálních souborů a umělců. Do tmy zahalenou klášterní zahradu pak v závěru rozzáří poprvé světelná UV show v amfiteátru muzea. S platnou vstupenkou z muzejní noci lze večer navštívit i Šatlavu – archeologické muzeum Českolipska,“ doplnil ředitel českolipského muzea Zdeněk Vitáček.

Specialitu mají připravenou také v Turnově. Ten se k akci připojí 13. června. Krom otevření hvězdárny nabídne také cestování koloběžkami. Díky nim se budou moct zájemci mezi jednotlivými otevřenými místy přesouvat.

Autor: Jindra Petr

  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: