Evropský den „stodvanáctky“. Liberecký dispečink otevře své brány zvědavcům

Dispečink záchranářů se nezastaví. Operátoři denně odbaví desítky hovorů. Zdroj: HZS L kraje

  Liberec
  11.02.2019 09:00

Lákalo vás nakouknout záchranným složkám „pod pokličku“ a podívat se, jak to vypadá na dispečinku linky 112? Teď máte unikátní příležitost si tento sen splnit. V rámci dne linky 112 otevřou liberečtí hasiči brány dispečinku všem zvědavcům. Krom prohlídky centra se dozvědí i řadu zajímavých informací.

103 992 hovorů na linku 112 přijali v roce 2018 dispečeři integrovaného záchranného systému Libereckého kraje. A to včetně omylů či zneužití linky.

„Skutečnou pomoc alespoň jedné ze složek záchranného systému potřebovalo v roce 2018 celkem 13 988 lidí,“ uvedla mluvčí libereckých hasičů Pavlína Bílková.

Operátoři každý den odbaví desítky hovorů. Krom správného zadání dat do systému je také důležité poznat situaci lidí na druhé straně telefonní linky. Tito lidé bývají často vystresovaní, vystrašení či ve stavu, kdy nejsou schopni správně popsat situaci.

„Ke správnému zvládnutí situace pomáhají operátorům jednak jejich zkušenosti, ale především také technologie linky 112, která se neustále zlepšuje,“ doplnila Bílková.

O tom, jak linka funguje a jak to na dispečinku vypadá, se mohou přesvědčit lidé na vlastní oči 11. února mezi devátou a šestnáctou hodinou. V rámci dne otevřených dveří se návštěvníci dozvědí nejen to, jak to na dispečinku vypadá, ale třeba také to, kolik volajících číslo zneužívá.

Zájemci o prohlídku se musí nahlásit do 8. února Pavlíně Havlištové na telefonním čísle 775 205 278.

Autor: Jindra Petr

Místo události: Sumavská 11, Liberec

  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: