Bitva o krále severu nerozhodná. Pirátskou odvetu režíroval Vondrka

Domácí prostředí zatím hraje významnou semifinálovou roli. Také ve čtvrtém duelu série Liberce s Chomutovem totiž zvítězil domácí celek. Piráti na svém ledě po první třetině prohrávali, pak ale otočili vývoj zápasu a liberecké Bílé Tygry porazili i podruhé za sebou. Vyrovnali tak stav série. Ta se nyní vrací zpět pod ještědský vysílač. Najednou je vše jinak a favorizovaný Liberec bude v roli toho, kdo musí.

Pešánovi svěřenci jistě tušili, že to nebude snadná série. Vždyť Chomutov otočil velmi nepříznivě se vyvíjející předkolo s Mladou Boleslaví a pak dokázal přehrát i bohatého superfavorita z Třince. Jenže až takhle těžké bitvy asi nečekali. Výhodou Růžičkovy družiny je fakt, že vlastně nemá co ztratit. Už teď má totiž splněno a jakýkoli další bod k dobru je jen navýšením velkého úspěchu. Jenže s tak náročným a úspěšným trenérem, jaký je bývalý lodivod reprezentace, se na semifinále nehraje. A tak Piráti zatápí i obhájci prvenství.

První třetina byla od začátku velmi vyrovnaná. Přestože ji zásluhou Lakatošovy branky z páté minuty ovládli liberečtí hokejisté, kdyby bylo skóre nerozhodné, nikdo by se nemohl divit. Moc velkých šancí k vidění nebylo, přece jen Chomutov nechtěl hru příliš otevírat. Za sériového stavu 1:2 je totiž každá ztráta citelná a těžko dohnatelná.

Začátek druhé třetiny vyšel lépe domácím Pirátům. Kašeho rána z 24. minuty znamenala nejen překonání gólmana Lašáka, ale také srovnání stavu na 1:1. Důležitý okamžik následoval zanedlouho. Ve 29. minutě Liberec vystřídal brankáře, slovenského veterána nahradil Roman Will. A Piráti spustili dobyvačnou jízdu. V čase 35:41 slavila první úspěch. Mezi střelce se zapsal Vondrka – 2:1.

Vyprodaná chomutovská aréna hnala své miláčky kupředu. Následovníci slavného Jacka Sparrowa jako by měli křídla. Ve 45. minutě využil Juraj Valach přesilovou hru a zvýšil na 3:1 pro Chomutov. Do konce ale zbývalo ještě dost času na to, aby se Tygři vzchopili a pokusili s nepříznivým osudem něco udělat. A také jim se to podařilo v přesilové hře. Reprezentant Šimek zamířil přesně a tygří akcie vzrostly na hodnotě – 3:2.

Pak to byla oboustranná přestřelka. Ovšem gólově se ujal až druhý zásah Vondrky v duelu. Devadesát pět vteřin před třetí sirénou totiž využil své pirátské chytrosti a zdálo se, že je hotovo – 4:2. Jenže za dalších 32 vteřin srovnalo ve skvělé formě hrající tygří mládě Lakatoš a Liberec byl nadostřel. Poslední slovo měl ale znovu Vondrka, který trefil prázdnou klec a hattrickem zajistil Chomutovu důležité druhé vítězství v sérii.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.