Výstava návštěvníkům přiblíží magii vodních loutek z Vietnamu

08.08.2017 - 27.07.2017
Návštěvníci se mohou v Severočeském muzeu seznámit s jedinečnou formou divadla, které pracuje s vodními loutkami. Výstava, která přiblíží Vietnamské loutky tančící na vodě, bude v muzeu přes celý srpen.

Prostřednictvím loutek, fotografií a videozáznamů se návštěvníci výstavy seznámí s jedinečnou formou loutkového divadla, která se ve Vietnamu odehrává uprostřed jezírka nebo jiné vodní nádrže. Výstava zahrnuje i zmenšený model vodního divadla, ve kterém si návštěvníci mohou vyzkoušet manipulaci s loutkami.

Vietnam je zemí, jejíž břehy omývá Jihočínské moře a kam letní monzun pravidelně přináší od dubna do října období dešťů. Voda se zde již před staletími stala divadelním jevištěm, hereckým prostorem a zároveň jednotícím motivem divadelních výstupů. Díky ní se zrodila ve střední a nížinné části severního Vietnamu, deltě Rudé řeky, tradice vodního divadla překládána jako „loutky tančící na vodě“, která sahá až do 12. století.

Výstavu společně realizují Naivní divadlo Liberec – Mezinárodní festival „MATEŘINKA 17“, Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi a Severočeské muzeum Liberec.

Autor: Hrdličková Aneta

Místo události: Masarykova 11,Liberec

 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Nová expozice v technickém muzeu mapuje průmyslovou i vojenskou minulost Liberce

  09.09.2017 - 31.12.2017
  Průmyslovou minulost a současnost Liberce i historii dřívější Vojenské odborné školy mapuje nová expozice...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: